BE RU EN

«Рэал» распляжыў «Барусію» ў рэваншы за фінал Лігі чэмпіёна

• 23.10.2024, 15:10

Мадрыдцы саступалі пасля першага тайма 0:2.

Мадрыдскі "Рэал" перамог дортмундскую "Барусію" ў матчы групавой стадыі Лігі чэмпіёнаў. Сустрэча ў Мадрыдзе закончылася з лікам 5:2.

Матч складаўся няпроста для "Рэала", паколькі пасля першага тайма каманда Карла Анчалоці саступала з лікам 0:2. Аднак пасля перапынку каманда забіла пяць мячоў. Тры галы на свой рахунак запісаў Вінісіус Джуніёр, які з'яўляецца галоўным фаварытам за званне найлепшага футбаліста сезона. Яшчэ па разе галамі адзначыліся Антоніа Рудзігер і Лукас Васкес.

Гэты матч стаў першым паміж камандамі пасля фіналу Лігі чэмпіёнаў, у якім "Рэал" падолеў "Барусію" з лікам 2:0.

Пасля трох згуляных матчаў "Рэал" набраў шэсць балаў і размясціўся на дзявятым месцы ў турнірнай табліцы. Дортмундскі клуб мае ў актыве таксама шэсць балаў і знаходзіцца на пятым радку.

У іншым матчы гульнявога дня "Ювентус" сенсацыйна на сваім полі саступіў "Штутгарту" — 0:1. Гол на 90-й хвіліне забіў Эль-Білаль Турэ.